KUCHING: Berikut adalah senarai calon Barisan Nasional (BN) bagi pilihan raya negeri Sarawak ke-10 pada 16 April ini:

(* menunjukkan muka baru)
N1. OPAR RANUM ANAK MINA (SUPP)


N2. TASIK BIRU
DATUK PETER NANSIAN ANAK NGUSIE (SPDP)

N3. TANJUNG DATU
TAN SRI ADENAN SATEM (PBB)
N4. PANTAI DAMAI
DR ABDUL RAHMAN JUNAIDI (PBB)

N5. DEMAK LAUT
DR HAZALAND ABANG HIPNI(PBB)*

N6. TUPONG
DATUK DAUD ABDUL RAHMAN (PBB)

N7. SAMARIANG
SHARIFAH HASIDAH SAYEED AMAN GHAZALI (PBB)

N8. SATOK
DATUK AMAR ABANG JOHARI TUN ABANG OPENG (PBB)

N9. PADUNGAN
SIM KIANG CHIOK (SUPP)*

N10. PENDING
PROF DR SIM KUI HIAN (SUPP)*

N11. BATU LINTANG
SIH HUA TONG (SUPP)*

N12. KOTA SENTOSA
DATUK ALFRED YAP (SUPP)

N13. BATU KAWAH
TAN JOO PHOI (SUPP)

N14. ASAJAYA
ABDUL KARIM RAHMAN HAMZAH (PBB)

N15. MUARA TUANG
DATUK SERI MOHAMAD ALI MAHMUD (PBB)

N16. BENGOH
DR BELEK @ JERIP ANAK SUSIL (SUPP)

N17. TARAT
ROLAND SAGAH WEE INN (PBB)

N18. TEBEDU
DATUK SERI MICHAEL MANYIN ANAK JAWONG (PBB)

N19. KEDUP
MARTIN BEN (PBB)*

N20. SADONG JAYA
AIDEL LARIWOO (PBB)*

N21. SIMUNJAN
MOHD NARODEN MAJAIS (PBB)

N22. SEBUYAU
JULAIHI NARAWI (PBB)

N23. LINGGA
SIMOI PERI (PBB)

N24. BETING MARO
RAZALI GHAPOR (PBB)*

N25. BALAI RINGIN
SNOWDAN LAWAN (PRS)

N26. BUKIT BEGUNAN
MONG ANAK DAGANG (PRS)

N27. SIMANGGANG
DATUK FRANCIS HARDEN ANAK HOLLIS (SUPP)

N28. ENGKILILI
DR JOHNICHAL RAYONG (SUPP)

N29. BATANG AI
MALCOM MUSSEN ANAK LAMOH (PRS)

N30. SARIBAS
RAZI SITAM (PBB)*

N31. LAYAR
TAN SRI DR ALFRED JABU (PBB)

N32. BUKIT SABAN
ROBERT LAWSON CHUAT ANAK VINCENT (PBB)

N33. KALAKA
ABDUL WAHAB AZIZ (PBB)

N34. KRIAN
DATUK PETER NYAROK ANAK ENTRIE (SPDP)

N35. BELAWAI
DATUK LEN TALIF SALLEH (PBB)*

N36. SEMOP
DOLAH SAIDOL (PBB)*

N37. DARO
MURNI SUHAILI (PBB)

N38. JEMORENG
ABU SEMAN JAHWIE (PBB)

N39. REPOK
DATUK DAVID TENG (SUPP)

N40. MERADONG
LING KIE KING (SUPP)*

N41. PAKAN
DATUK SERI WILLIAM MAWAN (SPDP)

N42. MELUAN
WONG ANAK JUDAT (SPDP)

N43. NGEMAH
ALEXANDER VINCENT (PRS)

N44. MACHAN
DATUK GRAMONG JUNA (PBB)

N45. BUKIT ASSEK
CHIENG BUONG TOON (SUPP)*

N46. DUDONG
DATUK TIONG THAI KING (SUPP)*

N47. BAWANG ASSAN
DATUK SRI WONG SOON KOH (SUPP)

N48. PELAWAN
VINCENT GOH CHUNG SIONG (SUPP)

N49. NANGKA
DR ANNUAR RAPEE (PBB)*

N50. DALAT
DATIN FATIMAH ABDULLAH (PBB)

N51. BALINGIAN
TAN SRI ABDUL TAIB MAHMUD (PBB)

N52. TAMIN
JOSEPH MAUH ANAK IKEH (PRS)

N53. KAKUS
JOHN SIKIE ANAK TAYAI (PRS)

N54. PELAGUS
STANLEY UNJA (PRS)*

N55. KATIBAS
AMBROSE BLIKAU ANAK ENTURAN (PBB)

N56. BALEH
DATUK SERI DR JAMES MASING (PRS)

N57. BELAGA
LIWAN LAGANG (PRS)

N58. JEPAK
DATUK TALIB ZULPILIP (PBB)

N59. KIDURONG
HENRY LING (SUPP)*

N60. KEMENA
DR STEPHEN RUNDI ANAK UTOM (PBB)

N61. BEKENU
ROSEY YUNUS (SPDP)

N62. LAMBIR
RIPIN LAMAT (PBB)*

N63. PIASAU
TAN SRI DR GEORGE CHAN (SUPP)

N64. PUJUT
ANDY CHIA CHU FATT (SUPP)

N65. SENADIN
DATUK LEE KIM SHIN (SUPP)

N66. MARUDI
SYLVESTER ENTRIE ANAK MURAN (SPDP)

N67. TELANG USAN
DENNIS NGAU (PBB)*

N68. BUKIT KOTA
DR ABDUL RAHMAN ISMAL (PBB)

N69. BATU DANAU
PALU @ PAULUS ANAK GUMBANG (SPDP)

N70. BA'KELALAN
akan diumumkan kemudian)

N71. BUKIT SARI
DATUK AMAR AWANG TENGAH ALI HASSAN (PBB)

- BERNAMA