CAMERON HIGHLANDS: Berikut keputusan peringkat ketiga perlumbaan jelajah Le Tour de Langkawi (LTdL) 2013 sejauh 140.7 kilometer dari Sungai Siput ke Cameron Highlands, hari ini:

10 PELUMBA TERBAIK:
------------------- 1. Wang Meiyin (CHN) Hengxiang Cycling Team 3'50:01s

2. Julian David Arredondo Moreno (COL) Team Nippo-De Rosa 3'52:28s
3. Nathan Haas (AUS) Garmin Sharp 3'53:12s
4. Wesley Sulzberger (AUS) Orica GreenEdge 3'53:12s
5. Pieter Weening (BELANDA) Orica GreenEdge 3'53:14s
6. Yonatha Monsalve (VEN) Vini Fantini-Selle Italia 3'53:14s
7. Pieter Serry (BEL) Omega Pharma-Quickstep 3'53:14s
8. Furtunato Baliani (ITA) Team Nippo-De Rosa 3'53:14s 9. Tsgabu Grmay (ETH) MTN Qhubeka 3'53:14s
10. Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka 3'53:14s



33. Mohd Adiq Hussainie Othman (MAS) Champion System Pro Cycling 3'56:06s
46. Mohd Shahrul Mat Amin (MAS) Terengganu Cycling Team 3'57:35s
47. Md Rauf Nur Misbah (MAS) Malaysia National Team 3'57:35s
62. Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (MAS) Malaysia National Team 3'57:35s
66. Mohd Saufi Mat Senan (MAS) Terengganu Cycling Team 3'57:52s
67. Amir Mustafa Rusli (MAS) Malaysia National Team 3'58:46s
78. Loh Sea Keong (MAS) OCBC Singapore 4'01:49s
89. Ng Yong Li (MAS) RTS Racing Team 4'07:59s
91. Yusrizal Usoff (MAS) Malaysia National Team 4'11:00s
95. Mohd Nor Rizuan Zainal (MAS) Malaysia National Team 4'12:59s
99. Mohd Saiful Anuar Aziz (MAS) Terengganu Cycling Team 4'12:59s
103. Mohd Nor Umardi Rosdi (MAS) Terengganu Cycling Team 4'12:59s
106. Mohd Zamri Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team 4'12:59s
109. Anuar Manan (MAS) Synergy-Baku Cycling Project 4'12:59s
110. Zulhilmie Afif A Zamri (MAS) Malaysia National Team 4'12:59s
115. Mohd Harrif Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team 4'12:59s

PELUMBA TERBAIK KESELURUHAN (JERSI KUNING):
------------------------------------------
1. Theo Bos (BELANDA) Blanco Pro Cycling Team - 6'54:45s
2. Andrea Guardini (ITA) Astana Pro Team - 6'54:55s
3. Wang Meiyin (CHN) Hengxiang Cycling Team - 6'54:56s

PELUMBA TERBAIK ASIA KESELURUHAN (JERSI PUTIH):
----------------------------------------------
1. Wang Meiyin (CHN) Hengxiang Cycling Team - 10'44:44s
2. Alexandr Dyachenko (KAZ) Astana Pro Team - +3:38s
3. Andrey Kashechkin (KAZ) Astana Pro Team - +3:38s

RAJA PECUT (JERSI BIRU):
-----------------------
1. Wang Meiyin (CHN) Hengxiang Cycling Team - 36 points
2. Theo Bos (BELANDA) Blanco Pro Cycling Team - 30 points
3. Andrea Guardini (ITA) Astana Pro Team - 27 points

RAJA BUKIT (JERSI MERAH):
------------------------
1. Wang Meiyin (CHN) Hengxiang Cycling Team - 44 points
2. Julian David Arredondo Moreno (COL) Team Nippo-De Rosa - 20 points
3. Nathan Haas (AUS) Garmin Sharp - 16 points

PASUKAN TERBAIK KESELURUHAN:
---------------------------
1. MTN Qhubeka - 32'25:00s
2. Tabriz Petrochemical Team - +06s
3. Synergy-Baku Cycling Project - +02:55s

PASUKAN TERBAIK ASIA:
---------------------
1. Tabriz Petrochemical Team - 32'25:06s
2. Astana Pro Team - +02:52s
3. Hengxiang Cycling Team - +04:51s

- BERNAMA