Sabtu, 23 Januari 2016 | 7:46am

Keputusan suku akhir badminton Masters Malaysia

PEMAIN perseorangan negara, Datuk Lee Chong Wei membalas hantaran lawannya dari India, Ajay Jayaram pada pusingan suku akhir perseorangan lelaki Kejohanan Badminton GP Emas Masters Malaysia di Spices Arena malam tadi. Chong Wei menang 21-16 dan 21-19. - Foto BERNAMA
PEMAIN perseorangan negara, Datuk Lee Chong Wei membalas hantaran lawannya dari India, Ajay Jayaram pada pusingan suku akhir perseorangan lelaki Kejohanan Badminton GP Emas Masters Malaysia di Spices Arena malam tadi. Chong Wei menang 21-16 dan 21-19. - Foto BERNAMA

GEORGETOWN: Berikut adalah keputusan perlawanan suku akhir Kejohanan Badminton Masters Malaysia di Arena SPICE di sini, semalam:

Perseorangan lelaki:

ISKANDAR ZULKARNAIN ZAINUDDIN (MAS) mn Angus Ng Ka Long Angus [8](HKG) 21-11, 21-15

Tommy Sugiarto [3](INA) mn Qiao Bin (CHN) 21-6, 21-17

K. Srikanth [2](IND) mn Huang Yuxiang (CHN) 21-15, 21-14

LEE CHONG WEI [1] (MAS) mn Ajay Jayaram [10](IND) 21-16, 21-16

Perseorangan wanita:

P V Sindhu [3](IND) mn Lindaweni Fanetri (INA) 21-10, 21-10

Yui Hashimoto [7](JPN) mn Bae Yeon Ju [4](KOR) 13-21, 21-18, 21-11

Sung Ji Hyun [1](KOR) mn Sayaka Sato [5](JPN) 21-12, 21-9

Kirsty Gilmour (SCO) mn Busanan Ongbumrungphan [8](THA) 21-19, 21-10

Beregu lelaki:

Kim Gi Jung/Kim Sa Rang [1](KOR) mn Vladimir Ivanov/Ivan Sozonov [5](RUS) 23-21 21-19

Gideon Markus Fernaldi/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA) mn Lee Sheng Mu/Tsai Chia Hsin [8](TPE) 15-21, 22-20, 21-13

KOO KIEN KEAT/TAN BOON HEONG (MAS) mn Hiroyuki Saeki/Ryota Taohata (JPN) 21-16, 20-22, 21-13

Takeshi Kamura/Keigo Sonoda (JPN) mn GOH V SHEM/TAN WEE KIONG 22-24, 21-16, 21-16

Beregu campuran:

Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi [1](JPN) mn Shizuka Matsuo/Mami Naito (JPN) 21-18, 19-21, 21-14

Chang Ye Na/Lee So Hee [2](KOR) mn Shiho Tanaka/KOharu Yonemoto (JPN) 12-21, 21-17, 21-12

Du Yue/Li Yinhui (CHN) mn Yuki Fukushima/Sayaka Hirota (JPN) 21-16, 21-17

Tang Yuanting/Yu Fang (F) [6](CHN) mn Naoko Fukuman/Kurumi Yonao [4](JPN) 24-22, 21-15

Beregu campuran:

TAN KIAN MENG/LAI PEI JING (MAS) mn Keigo Sonoda/Naoko Fukuman (JPN) 21-10, 21-15

Zheng Siwei/Li Yinhui (CHN) mn Shin Baek Cheol/Chae Yoo Jung [5] 21-17, 16-21, 21-19

CHAN PENG SOON/GOH LIU YING [8](MAS) mn Hafiz Faisal/Shella Devi Aulia (INA) 21-13, 21-18

Reginald Lee Chun Hei Reginald/Chau Hoi Wah [4](HKG) mn Ronald Alexander/Melati Daeva Oktaviani (INA) 13-21, 21-14, 21-16

-- BERNAMA

Kabinet Malaysia 2020

Berita Harian X