Khamis, 10 March 2016 | 7:33am

Keputusan pusingan pertama badminton All England

BIRMINGHAM: Berikut adalah keputusan pusingan pertama badminton Terbuka All England di sini, semalam.

Pusingan pertama - Lelaki

Sho Sasaki (JPN) mn Wei Nan (HKG) 21-11, 21-18

Tommy Sugiarto (INA) mn Chou Tien Chen (TPE) 21-14, 21-14

Kento Momota (JPNx4) mn Christie Jonatan (INA) 19-21, 21-18, 21-13

Marc Zwiebler (GER) mn Boonsak Ponsana (THA) 21-10, 21-11

Tian Houwei (CHNx8) mn Wong Wing Ki (HKG) 14-21, 21-19, 21-13

Chen Long (CHN x1)mn Kenta Nishimoto (JPN) 21-18, 21-12

Xue Song (CHN) mn H.S. Prannoy (IND) 22-20, 21-15

Lin Dan (CHN x5) mn Lee Dong Keun (KOR) 21-17, 21-17

Viktor Axelsen (DEN x6) mn Brice Leverdez (FRA) 14-21, 22-20, 22-20

Son Wan Ho (KOR) mn Takuda Ueda (JPN) 21-11, 11-21, 21-18

Ng Ka Long (HKG) mn Ajay Jayaram (IND) 21-18, 19-21, 21-19

Jan Jorgensen (DEN x3) mn Hsu Jen Hao (TPE) 21-14, 21-14

Sameer Verma (IND) mn Hu Yun (HKG) 21-10, 21-14

Kidambi Srikanth (IND) mn Rajiv Ouseph (ENG) 21-17, 21-12

Hans-Kristian Vittinghus (DEN) mn Wang Zhengming (CHN) 21-15, 17-21, 21-10

B Sai Praneeth (IND) mn Lee Chong Wei (MAS x2) 24-22, 22-20.

Pusingan pertama - Wanita

Porntip Buranaprasertsuk (THA) mn Pusarla Sindhu (IND) 18-21, 21-17, 21-12

Saina Nehwal (IND x2) mn Michelle Li (CAN) 21-17, 21-12

Tai Tzu Ying (TPE) mn Sayaka Sato (JPN) 22-20, 21-16

Busanan Ongbumrungphan (THA) mn Olga Konon (GER) 21-8, 21-9

Li Xuerui (CHN x3) mn Hsu Ya Ching (TPE) 21-12, 21-16

Sung Ji-Hyun (KOR x5) mn Yip Pui Yin (HKG) 21-9, 21-8

Zhang Beiwen (USA) mn Minatsu Mitani (JPN) 21-14, 21-19

Nozomi Okuhara (JPNx8) mn Nitchaon Jindapol (THA) 21-13, 21-15

Wang Shixian (CHNx7) mn Lina Kjaersfeldt (DEN) 21-12, 21-12

He Bingjiao (CHN) mn Pai Yu Po (TPE) 18-21, 21-10, 21-10

Carolina Marin (ESP x1) mn Bae Yeon Ju (KOR) 25-23, 20-22, 21-15

Ratchanok Intanon (THA x6) mn Sun Yu (CHN) 21-17, 21-16

Maria Febe Kusumastute (INA) mn Karin Schnaase (GER) 21-19, 21-14

Wang Yihan (CHN x4) mn Chung Ngan Yi (HKG) 21-13, 21-18

Akane Yamaguchi (JPN) mn Kirsty Gilmour (SCO) 21-17, 21-17

Lindaweni Fanetri (INA) mn Jing Yi Tee (MAS) 21-11, 21-18

- AFP

Kabinet Malaysia 2020

Berita Harian X