Selasa, 17 Januari 2017 | 5:47pm

Keputusan pusingan pertama Terbuka Australia

MELBOURNE: Berikut keputusan pusingan pertama tenis Terbuka Australia yang berlangsung pada hari ini.

GAEL Monfils (kanan) dari Perancis berjabat tangan dengan Jiri Veseley dari Republik Czech pada pusingan pertama tenis Terbuka Australia hari ini. - Foto AFP

Perseorangan Lelaki:

Donald Young (USA) mn Thomas Fabbiano (ITA) 6-4, 7-6 (7/1), 6-4

Philipp Kohlschreiber (GER x32) mn Nikoloz Basilashvili (GEO) 6-4, 3-6, 7-6 (7/2), 6-4

Alexander Zverev (GER x24) mn Robin Haase (NED) 6-2, 3-6, 5-7, 6-3, 6-2

Francis Tiafoe (USA)mn Mikhail Kukushkin (KAZ) 6-1, 6-7 (3/7), 6-3, 6-2

Marcos Baghdatis (CYP) mn Mikhail Youzhny (RUS) 6-3, 3-0 ret

Rafael Nadal (ESP x9) mn Florian Mayer (GER) 6-3, 6-4, 6-4

Roberto Bautista (ESP x13) mn Guido Pella (ARG) 6-3, 6-1, 6-1

Yoshihito Nishioka (JPN)mn Alex Bolt (AUS) 6-4, 1-6, 6-2, 6-4

Gilles Simon (FRA x25) mn Michael Mmoh (USA) 6-1, 6-3, 6-3

Rogerio Dutra Silva (BRA) mn Jared Donaldson (USA) 3-6, 0-6, 6-1, 6-4, 6-4

Gilles Muller (LUX) mn Taylor Fritz (USA) 7-6 (8/6), 7-6 (7/5), 6-3

Milos Raonic (CAN x3) mn Dustin Brown (GER) 6-3, 6-4, 6-2

Dominic Thiem (AUT x8) mn Jan-Lennard Struff (GER) 4-6, 6-4, 6-4, 6-3

Andrew Whittington (AUS) mn Adam Pavlasek (CZE) 6-4, 4-6, 6-2, 6-3

Radek Stepanek (CZE) mn Dmitry Tursunov (RUS) 6-2, 7-6 (7/1), 6-3

David Goffin (BEL x11) mn Reilly Opelka (USA) 6-4, 4-6, 6-2, 4-6, 6-4

Carlos Berlocq (ARG) mn Radu Albot (MDA) 6-4, 7-6 (7/4), 5-7, 7-6 (10/8)

Richard Gasquet (FRA x18) mn Blake Mott (AUS) 6-4, 6-4, 6-2

Pablo Carreno-Busta (ESP x30) mn Peter Polansky (CAN) 6-0, 3-6, 3-6, 6-2, 3-0 ret

Kyle Edmund (GBR) mn Santiago Giraldo (COL) 6-2, 7-5, 6-3

Oleksandr Dolgopolov Jr (UKR) mn Borna Coric (CRO) 6-3, 6-4, 3-6, 7-6 (9/7)

Ernesto Escobedo (USA) mn Daniil Medvedev (RUS) 7-5, 4-6, 7-6 (7/5), 6-1

David Ferrer (ESP x21) mn Omar Jasika (AUS) 6-3, 6-0, 6-2

Jordan Thompson (AUS) mn Joao Sousa (POR) 6-7 (2/7), 4-6, 6-3, 6-2, 6-1

Hyeon Chung (KOR) mn Renzo Olivo (ARG) 6-2, 6-3, 6-2

Gael Monfils (FRA x6) mn Jiri Vesely (CZE) 6-2, 6-3, 6-2

Perseorangan Wanita:

Karolina Pliskova (CZE x5) mn Sara Sorribes (ESP) 6-2, 6-0

Anna Blinkova (RUS) mn Monica Niculescu (ROM) 6-2, 4-6, 6-4

Jelena Ostapenko (LAT) mn Zhu Lin (CHN) 6-4, 6-0

Yulia Putintseva (KAZ x31) mn Lara Arruabarrena (ESP) 7-6 (9/7), 7-6 (12/10)

Elena Vesnina (RUS x14) mn Ana Bogdan (ROM) 7-5, 6-2

Mandy Minella (LUX) mn Magda Linette (POL) 7-5, 6-4

Heather Watson (GBR) mn Samantha Stosur (AUS x18) 6-3, 3-6, 6-0

Alize Cornet (FRA x28) mn Myrtille Georges (FRA) 6-3, 4-6, 6-1

Maria Sakkari (GRE) mn Anett Kontaveit (EST) 6-0, 6-4

Dominika Cibulkova (SVK x6) mn Denisa Allertova (CZE) 7-5, 6-2

Hsieh Su-Wei (TPE) mn Karin Knapp (ITA) 6-3, 2-0 ret

Sara Errani (ITA) mn Risa Ozaki (JPN) 7-5, 6-1

Ekaterina Makarova (RUS x30) mn Ekaterina Alexandrova (RUS) 6-0, 4-6, 6-1

Caroline Wozniacki (DEN x17) mn Arina Rodionova (AUS) 6-1, 6-2

Donna Vekic (CRO) mn Lizette Cabrera (AUS) 7-5, 6-2

Naomi Osaka (JPN) mn Luksika Kumkhum (THA) 6-7 (2/7), 6-4, 7-5

Johanna Konta (GBR x9) mn Kirsten Flipkens (BEL) 7-5, 6-2

Oceane Dodin (FRA) mn Cagla Buyukakcay (TUR) 7-5, 6-7 (1/7), 6-2

Caroline Garcia (FRA x21) mn Kateryna Bondarenko (UKR) 7-6 (7/4), 6-4

Nicole Gibbs (USA) mn Timea Babos (HUN x25) 7-6 (7/3), 6-4

Irina Falconi (USA) mn Han Xinyun (CHN) 6-1, 7-5

Lucie Safarova (CZE) mn Yanina Wickmayer (BEL) 3-6, 7-6 (9/7), 6-1

Serena Williams (USA x2) mn Belinda Bencic (SUI) 6-4, 6-3

Ana Konjuh (CRO) mn Kristina Mladenovic (FRA) 6-4, 6-2

Danka Kovinic (MNE) mn Zheng Saisai (CHN) 6-0, 6-4

Timea Bacsinszky (SUI x12) mn Camila Giorgi (ITA) 6-4, 3-6, 7-5

Jennifer Brady (USA) mn Maryna Zanevska (BEL) 6-3, 6-2

- AFP

Kemelut Kerajaan

Berita Harian X