Selasa, 31 March 2015 | 6:00pm

Keputusan badminton Terbuka Malaysia

KUALA LUMPUR: Berikut adalah keputusan pusingan pertama peringkat kelayakan Kejohanan Badminton Siri Super Premier Terbuka Malaysia di Stadium Putra Bukit Jalil, hari ini. - BERNAMA

Perseorangan lelaki

ZULFADLI ZULKIFLI (MAS) mn Saatawat Pongnairat (AS) 21-12, 21-8

Emil Holst (INA) mn CHONG WEI FENG (MAS) 23-21, 21-9

Fikri Ihsandi Hadmadi (INA) mn GOH SOON HUAT (MAS) 21-16, 21-14

MOHAMAD ARIF ABDUL LATIF (MAS) mn CHIANG JIANN SHIARNG (MAS) 21-17, 21-11

Angus Ng Ka Long (HKG) mn Joachim Persson (DEN) 21-16, 21-17

Xue Song (CHN) mn Rasmus Fladberg (DEN) 21-14, 19-21, 22-20

Boonsak Ponsana (THA) mn Wang Tzu Wei (TPE) 21-10, 14-21, 21-17

Dionysius Hayom Rumbaka (INA) mn Liew Daren (MAS) 21-19, 18-21, 21-16

Perseorangan Wanita

LIM YIN FUN (MAS) mn Lim Peiy Zhean (MAS) 21-5, 21-9

Kim Hyo Min (KOR) mn Rusydina Antardayu Riodingin (INA) 21-10, 21-10

TEE YI JING (MAS) mn Yulia Yosephin Susanto (INA) 21-15, 21-19

Hung Shih Han (TPE) mn Simone Prutsch (AUT) 21,8, 21-23, 21-14

Yui Hashimoto (JPN) mn LIM PEIY YEE (MAS) 21-4, 21-13

LYDDIA CHEAH YI YU (MAS) mn Jauza Fadhila Sugiarto (INA) 21-14, 21-19

Yao Xue (CHN) mn YANG LI LIAN (MAS) 21-8, 21-17

Cheung Ngan Yi (HKG) mn LIM CHIEW SIEN (MAS) 18-21,21-11, 21-12

Beregu Lelaki

Markis Kido/Agripinna Prima Rahmanto Putra (INA) mn Watchara Buranakuea/Pakkawat Buranakuea (THA) 21-18, 21-8

Liao Min Chun/Tseng Min Hao (TPE) mn Yohanes Rendy Sugiarto/Afiat Yuris Wirawan (INA) 21-16, 21-17

Peter Gabriel Magnaye/Paul Jefferson Vivas (PHI) mn LEE JIAN YI/LIM ZHEN TING (MAS) 18-21, 21-17, 21-14

Trawut Potieng/Nipitphon Puangpuapech (THA) mn Alan Chan Yun Lung/Reginald Lee Chun Hei (HKG) 17-21, 21-18, 23-21

Chen Hung Ling/Wang Chi-Lin (TPE) mn ZULFAIZ ZULKIFFLI/ZULHELMI ZULKIFFLI (MAS) 21-11, 21-9

Raphael Beck/Andreas Heinz (GER) mn CHUA KHEK WEI/NELSON HEG WEI KEAT (MAS) 17-21, 21-17, 21-11

Ng Di Hua/Woon Man Chun (MAS) mn Lee Yan Sheng/Lin Woon Fui 18-21, 21-19, 21-18

Beregu Wanita

Dhanya Nair/Mohita Sahdev (IND) bye

Jongkonphan Kittiharakul/Rawinda Prajongjai (THA) bye

Isabel Herttrich/Birgit Michels (GER) mn CHIN KAH MUN/CHOW MEI KUAN (MAS) 21-14, 21-18

Hsu Ya Ching/Pai Yu Po (TPE) bye

Apriani Apriani/Jauza Fadhila Sugiarto (INA) mn ERICA KHOO PEI SHAN/VERN SEE TO CHIA (MAS) 21-14, 21-18

Chiang Kai Hsin/Wu Fang Chien (TPE) mn LIM PEIY YEE/LIM PEIY ZHEAN (MAS) 21-4, 21-10

Gebby Ristiyani Imawan/Tiara Rosalia Nuraidah (INA) mn Chen Hsiao Huan/Lai Chia Wen (TPE) 21-11, 18-21, 21-16

Anggia Shitta Awanda/Mahadewi Istirani Ni Ketut (INA) mn Chaladchalam Chayanit/Phataimas Muenwong (THA) 21-16, 21-19

Beregu Campuran

Chayut Triyachart/Shinta Mulia Sari (SIN) bye

Andrei Adistia/Vita Marissa (INA) mn MOHD LUTFI ZAIM ABDUL KHALID/SOONG FIE CHO (MAS) 21-17, 21-15

TAN AIK QUAN/LAI PEI JING (MAS) mn Jonathan Nordh/Emelie Fabbeke (SWE) 17-21, 21-14, 21-19

Trawut Potieng/Jongkonphan Kittiharakul (THA) mn Agripinna Prima Rahmanto Putra/Rizki Amelia Pradipta (INA) 20-22, 21-15, 21-9

WONG FAI YIN/CHOW MEI KUAN (MAS) mn Akbar Panji/Apriani Apriani (INA) 21-11, 21-15

Liao Min Chun/Chen Hsiao Huan (TPE) mn LIM ZHEN TING/LIM PEIY YEE (MAS) 21-14, 21-16

Keigo Sonoda/Naoko Fukuman (JPN) bye

Tseng Min Hao/Lai Chia Wen (TPE) mn LEE JIAN YI/LIM PEIY ZHEAN (MAS) 21-17, 21-11

Kabinet Malaysia 2020

Berita Harian X