Rabu, 1 April 2015 | 4:06pm
PASANGAN beregu wanita Malaysia, Amelia Alicia Anscelly (kanan) Soong Fie Cho beraksi ketika menentang Pasangan beregu Netherands , Samantha Barning dan Iris Tabeling pada pusingan pertama kejohanan Badminton Premier Super Series Maybank Terbuka Malaysia 2015 di Stadium Putra Bukit Jalil. - Foto Osman Adnan
PASANGAN beregu wanita Malaysia, Amelia Alicia Anscelly (kanan) Soong Fie Cho beraksi ketika menentang Pasangan beregu Netherands , Samantha Barning dan Iris Tabeling pada pusingan pertama kejohanan Badminton Premier Super Series Maybank Terbuka Malaysia 2015 di Stadium Putra Bukit Jalil. - Foto Osman Adnan

Keputusan badminton Terbuka Malaysia

KUALA LUMPUR: Berikut keputusan pusingan pertama kejohanan badminton Siri Super Premier Terbuka Malaysia di Stadium Putra, Bukit Jalil, hari ini.

Perseorangan Lelaki

Kento Momota (JPN) mn Boonsak Ponsana (THA) 21-17, 21-10

Dionysius Hayom Rumbaka (INA) mn Nguyen Tien Minh (VIE) 18-21, 21-11, 21-14

Xue Song (CHN) mn Son Wan Ho (KOR) 21-1421-8

Tian Houwei (CHN) mn ZULFADLI ZULKIFFLI (MAS) 21-5, 21-7

K Srikanth (IND) mn Rajiv Ouseph (ENG) 21-10, 15-21, 24-22

Ratchanok Intanon (THA) mn Minatsu Mitani (JPN) 21-19, 17-21, 21-11

Jan O Jorgensen (DEN) mn Lee Hyun Il (KOR) 21-11, 21-17

Perseorangan Wanita

Li Xuerui (CHN) mn Line Kjaersfeldt (DEN) 21-13, 24-22

Pai Yu Po (TPE) mn Jamie Subandhi (USA) 21-12, 21-19

Zhang Beiwen (USA) mn Tai Tzu Ying (TPE) 18-21, 22-20, 21-12

Sun Yu (CHN) mn Kim Hyo Min (KOR) 21-11, 21-12

Beregu Lelaki

Liu Xiaolong/Qiu Zihan (CHN) mn Max Schwenger/Josche Zurwonne GER) 24-22, 21-19

Lee Sheng Mu/Tsai Chia Hsin (TPE) mn Hirokatsu Hashimoto/Noriyasu Hirata (JPN) 21-15, 11-21, 21-17

Mohammad Ahsan/Hendra Setiawan (INA) mn Cai Yun/Lu Kai (CHN) 22-20, 21-12

Beregu Wanita

Ou Dongni/Xiaohan Yu (CHN) mn Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi (JPN) 17-21, 21-18, 21-14

Vivian Hoo/Woon Khe Wei (MAS) mn Puttita Supajirakul/Sapsiree Taerattanachai (THA) 17-21, 21-17, 21-16

Amelia Alicia Anscelly/Soong Fie Cho (MAS) mn Samantha Barning/Iris Tabeling (NED) 21-13, 21-17

Beregu Campuran

Zhang Nan/Zhao Yunlei (CHN) mn Jorrit De Ruiter/Samantha Barning (NED) 21-15, 21-10

Jacco Arends/Selena Piek (NED) mn Tseng Min Hao/Lai Chia Wen (TPE) 21-8, 21-16

Ko Sung Hyun/Kim Ha Na (KOR) mn Michael Fuchs/Birgit Michels (GER) 21-15, 23-21

Keigo Sonoda/Naoko Fukuman (JPN) mn Andrei Adistia/Vita Marissa (INA) 13-21, 21-13, 21-19

Xu Chen/Ma Jin (CHN) mn Wong Fai Yin/Chow Mei Kuan (MAS) 21-13, 21-8

Markis Kido/Pia Zebadiah Bernadeth (INA) mn Niclas Nohr/Sara Thygesen (DEN) 21-16, 21-12

Liu Cheng/Bao Yixin (CHN) mn Kim Gi Jung/Shin Seung Chan (KOR) 14-21, 21-17, 21-13

Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (DEN) mn Chayut Triyachart/Shinta Mulia Sari (SIN) 21-14, 18-21, 21-14

Kabinet Malaysia 2020

Berita Harian X