Sabtu, 26 Ogos 2017 | 6:50am

KL2017: Jadual atlet Malaysia hari ini

KUALA LUMPUR: Berikut jadual atlet Malaysia pada temasya Sukan SEA Kuala Lumpur 2017 (KL2017) hari ini:

AKUATIK: Pusat Akuatik Nasional, Bukit Jalil

TERJUN:

Lelaki: 3m Papan Anjal - 1.15 tengah hari

- Ahmad Amsyar Azman; Ooi Tze Liang

Wanita: 3m Papan Anjal - 12 tengah hari

- Ng Yan Yee; Nur Dhabitah Sabri

Pasukan Campuran - 3.30 petang

- Gabriel Gilbert Daim/ Kimberly Bong

RENANG:

Lelaki:

1,500 Gaya Bebas (Saringan/Final) - 9.10 pagi/7.05 malam)

- Welson Sim

50m Kuak Dada (Saringan/Final) - 9.45 pagi/8.05 malam

- Shaun Yap Kah Choon; Wong Fu Kang

​​​​​​​4x100m Rampaian Berganti-Ganti (Saringan/Final) - 9.55 pagi/8.45 malam

- Chan Jie; Keith Lim Kit Sern; Tern Jian Han; Wong Fu Kang

Wanita:

100m Kuak Kupu-Kupu (Saringan/Final) - 9 pagi/7 malam

- Tan Yilin Elynn

​​​​​​​200m Gaya Bebas (Saringan/Final) - 9/35 pagi/8.20 malam

- Asmalia Filzati Redzuan

50m Gaya Bebas (Saringan/Final) - 9.50 pagi/8.10 malam

- Tan Yilin Elynn; Koh Jia Yi

OLAHRAGA: Stadium Nasional Bukit Jalil

Lelaki:

Lompat Tinggi (Final) - 4 petang

- Nauraj Singh Randhawa; Lee Hup Wei

110m Lari Berpagar (Final) - 4.35 petang

- Rayzam Shah Wan Sofian; Mohd Rizzua Haizad Muhamad

5,000m (Final) - 4.55 petang

- Prabudass Krishnan

3,000m Lari Berhalangan (Final) - 8.10 malam

- Ahmad Luth Hamizan

4x400m (Final) - 9.05 malam

- Badrul Hisyam Abdul Manap; Muhammad Azam Masri; Mohamad Arif Zulhilmi Alet; Mohd Fairol Nazim Mohd Noor; Muhammad Saiful Safwan Saifuddin

Wanita:

Lempar Cakera (Final) - 4.20 petang

- Yap Jeng Tzan; Choo Kang Ni

100m Lari Berpagar (Final) - 4.20 petang

- Raja Nur Sheena Raja Azhar; Nur Syafiqah Anis Abu Bakar

4x400m (Final) - 8.50 malam

- Shereen Samson Vallabuoy; Nurul Faizah Asma' Mazlan; Fathin Faqihah Mohd Yusuf; M. Tanalaksiumy

BADMINTON: Axiata Arena, Bukit Jalil

Pusingan Pertama - 9 pagi

Lelaki; Perseorangan

- Iskandar Zulkarnain Zainuddin; Lee Zii Jia

Beregu

- Ong Yew Sin/Teo Ee Yi; Goh Sze Fei/Nur Izzuddin Mohamed Rumsan

Wanita: Perseorangan

- Goh Jin Wei; Soniia Cheah Su Ya

Beregu

- Vivian Hoo/-Woon Khe Wei; Chow Mei Kuan/Lee Meng Yean

BOLA KERANJANG: Stadium MABA, Jalan Hang Jebat

Wanita: Pusingan Round Robin

Malaysia mln Thailand - 6 petang

BILIARD & Snuker: Dewan 4, KLCC

Wanita: Pool 9-Ball Individu (Separuh Akhir) - 6 petang

- Djajalie Klaudia

​​​​​​​

KRIKET: Kinrara Oval, Puchong

Lelaki: T20: Malaysia mln Myanmar - 7.30 malam

BERBASIKAL (Velodrom Nasional, Nilai, Negeri Sembilan)

LELAKI:

BMX (Saringan 1, Perlumbaan 1) - 11.05 pagi

BMX (Saringan 2, Perlumbaan 1) - 11.10 pagi

BMX (Saringan 1, Perlumbaan 2) - 11.40 pagi

BMX (Saringan 2, Perlumbaan 2) - 11.45 pagi

BMX (Saringan 1, Perlumbaan 3) - 12.10 tengah hari

BMX (Saringan 2, Perlumbaan 3) - 12.15 tengah hari

BMX (Final) - 4.40 petang

WANITA:

BMX (Saringan 1, Perlumbaan 1) - 11 pagi

BMX (Saringan 1, Perlumbaan 2) - 11.35 pagi

BMX (Saringan 1, Perlumbaan 3) - 4.30 petang

EKUESTRIAN - DRESSAGE/JUMPING (Pusat Ekuestrian 3Q, Rawang)

Show Jumping Berpasukan (FINAL) - 9 pagi

EKUESTRIAN - POLO (Taman Ekuestrian Putrajaya)

Thailand mln Malaysia - 9 pagi

Singapura mln Brunei - 4 petang

BOLA SEPAK

Separuh Akhir Lelaki 1: Malaysia mln Indonesia - 8.45 malam (Stadium Shah Alam)

Separuh Akhir Lelaki 2: Thailand mln Myanmar - 4 petang (Stadium Selayang)

GOLF (The Mines Resort and Golf Club)

Pasukan Lelaki (Penentuan Gangsa) - 8.15 pagi

Pasukan Lelaki (Penentuan Emas) - 8.36 pagi

Pasukan Wanita (Penentuan Gangsa) 7.30 pagi

Pasukan Wanita (Penentuan Emas) - 8.36 pagi

GIMNASTIK - BERIRAMA (MITEC, Dewan 9 & 10)

Pasukan (Peringkat Kelayakan dan Final) - 11 pagi

HOKI - PADANG (Stadium Hoki Nasional, Bandar Sukan KL)

Peringkat Kumpulan (Lelaki) : Indonesia mln Thailand - 4 petang

Singapura mln Malaysia - 8 malam

Peringkat Kumpulan (Wanita) Malaysia mln Myanmar - 6 petang

Singapura mln Thailand - 6.30 petang

HOKI - DALAM DEWAN (MITEC, Dewan 4)

Lelaki (Penentuan Kedudukan ketiga dan keempat) - 4 petang

Lelaki Final - 6 petang

LUNCUR AIS (Ais Arena Empire City Mall)

Short Program Lelaki - 4.30 petang

Short Program Wanita - 3 petang

JUDO (Pusat Konvensyen Kuala Lumpur (KLCC), Dewan 5)

60kg - 66kg Lelaki (Pusingan Awal) - 2 petang

(Separuh Akhir / Final) - 3.30 petang/5.40 petang

66kg - 73kg Lelaki (Pusingan Awal) - 2 petang

(Separuh Akhir / Final) - 3.30 petang/5.40 petang

57kg - 63kg Wanita (Pusingan Awal) - 2 petang

(Separuh Akhir / Final) - 3.30 petang/5.40 petang

BOLING PADANG (Pusat Boling Padang Nasional, Bukit Kiara)

Pairs Lelaki (Penentuan Kedudukan Ketiga dan Keempat) - 9 pagi

Pairs Lelaki Final - 9 pagi

Pairs Wanita (Penentuan Kedudukan Ketiga dan Keempat) - 3 petang

Pairs Wanita Final - 3 petang

MUAY (MITEC, Hall 8)

51-54kg (Pusingan Awal) - 2 petang

54-57kg (Pusingan Awal) - 3 petang

60-63.5kg (Pusingan Awal) - 4 petang

63.5-67kg (Pusingan Awal) - 5 petang

67-71kg (Pusingan Awal) - 6 petang

PENCAK SILAT (Pusat Konvensyen Kuala Lumpur (KLCC), Dewan 2)

Tunggal Lelaki (Kumpulan A/Kumpulan B) - 12 tengah hari

Tunggal Lelaki (Final) - 6 petang

PETANQUE (Arena Petanque KL, Pusat Rekreasi Pudu Ulu)

Triples Lelaki (Pusingan Awal/Final) - 9 pagi/3 petang

Triples Wanita (Pusingan Awal/Final) - 9 pagi/3 petang

PELAYARAN (Pusat Pelayaran Nasional, Langkawi)

LELAKI:

Laser Radial (Single Handed Individual Races) Hari 3 - 10.30 pagi

Laser Radial Standard (Single Handed Individual Races) Hari 3 - 10.30 pagi

Optimist U16 (Single Handed Individual Races) Hari 3 - 10.30 pagi

Windsurfing RS One (Windsurfing Individual Races) Hari 4 - 10.30 pagi

International 420 U19 (Double Handed Individual Races) Hari 5 - 10.30 pagi

International 470 (Double Handed Individual Races) Hari 5 - 10.30 pagi

WANITA:

Laser Radial (Single Handed Individual Races) Hari 3 - 10.30 pagi

Optimist U16 (Single Handed Individual Races) Hari 3 - 10.30 pagi

Windsurfing RS One (Windsurfing Individual Races) Hari 4 - 10.30 pagi

International 420 U19 (Double Handed Individual Races) Hari 5 - 10.30 pagi

International 470 (Double Handed Individual Races) Hari 5 - 10.30 pagi

SEPAK TAKRAW (Stadium Titiwangsa )

Beregu Lelaki:

Myanmar mln Laos - 10 pagi

Filipina mln Kemboja - 10 pagi

Malaysia mln Myanmar - 3 petang

Beregu Wanita:

Kumpulan A: Vietnam mln Laos - 12 tengah hari

Thailand mln Laos - 8 malam

Kumpulan B: Filipina mln Malaysia - 12 tengah hari

Myanmar lwn Malaysia - 8 malam

MENEMBAK (Lapang Sasar Menembak Nasional, Subang)

10m Air Pistol Lelaki(Kelayakan/Final) - 9 pagi/12 tengah malam

50m Rifle 3 Posisi Wanita (Kelayakan/Final) - 9.30 pagi/12.30 tengah hari

Trap Lelaki (Kelayakan/Final) - 9.30 pagi/2.30 petang

SKUASY (Pusat Skuasy Nasional, Bandar Sukan KL)

Berpasukan Lelaki (Pusingan Kedua) - 11 pagi

Perseorangan Lelaki (Suku Akhir) - 7 malam

Berpasukan Wanita (Pusingan Kedua) - 11 pagi

​​​​​​​Perseorangan Wanita (Suku Akhir) - 7 malam

PING PONG (MITEC, Dewan 7)

Berpasukan Lelaki (Separuh Akhir/Final) 10 pagi/7 malam

Berpasukan Wanita (Separuh Akhir/Final) 10 pagi/7 malam

TAEKWONDO (Pusat Konvesnyen Kuala Lumpur , Dewan 1)

Poomsae Perseorangan Lelaki (Pusingan Awal/Final) - 8.30 pagi/2 petang

Poamsae Berpasukan Lelaki (Pusingan Awal/Final) - 8.30 pagi/2 petang

Poomsae Perseorangan Wanita (Pusingan Awal/Final) - 8.30 pagi/2 petang

Poomsae Berpasukan Wanita (Pusingan Awal/Final) - 8.30 pagi/2 petang

Poamsae Pasangan Campuran (Pusingan Awal/Final) - 8.30 pagi/2 petang

TENIS (Pusat Tenis Nasional, Kompleks Sukan Jalan Duta)

Perseorangan Lelaki Final - 12 tengah hari

Perseorangan Wanita Final - 10 pagi

​​​​​​​Beregu Campuran Final - 2 petang

BOLA TAMPAR (MITEC, Dewan 11)

Separuh Akhir 1 Lelaki - 3 petang

Separuh Akhir 2 Lelaki - 5 petang

Separuh Akhir 1 Wanita - 10 pagi

​​​​​​​Separuh Akhir 2 Wanita - 12 tengah hari

SKI AIR DAN WAKEBOARD (Kompleks Sukan Air, Presint 6, Putrajaya)

LELAKI:

Overall Slalom (Final) - 8.45 pagi

Overall Tricks (Pusingan 1) - 11.45 pagi

Wakeboard (Final) - 10.15 pagi

Overall Jump (Final) - 1.45 tengah hari

Wakeboard Berpasukan (Separuh Akhir) - 3.45 petang

WANITA:

Overall Slalom (Final) - 8 pagi

Overall Tricks (Final) - 11 pagi​​​​​​​

Wakeboard (Final) - 9.45 pagi

Overall Jump (Final) - 1 tengah hari

Wakeboard Berpasukan (Separuh Akhir) - 2.30 petang

-- BERNAMA

Berita Harian X