Isnin, 9 Disember 2019 | 4:44pm

Keputusan hari kesembilan Sukan SEA ke-30

MANILA: Berikut adalah keputusan hari kesembilan Sukan SEA ke-30 di Filipina, hari ini:

OLAHRAGA

Lelaki 5,000 Meter -

EMAS : Tuntivate Kieran (THA) 14 minit 31.15 saat

PERAK : Nguyen Van Lai (VIE) 14:32.42 saat

GANGSA : Sonny Montenegro Wagdos (PHI) 14:34.73 saat

.......

ke-7 -- K. Prabudass (MAS) 14:56.75 saat

MEMANAH

Compound -

Lelaki Berpasukan:

EMAS : MALAYSIA

PERAK : Vietnam

GANGSA : Thailand

Wanita Individu:

EMAS : Kanoknapus Kaewchompu (THA)

PERAK : FATIN NUR FATEHAH MAT SALLEH (MAS)

GANGSA: Su Su Hlaing (MYA)

Berpasukan Campuran:

EMAS : Rachelle Anne De La Cruz/Paul Marton De La Cruz (PHI)

PERAK : Chau Kieu Oanh/Nguyen Van Day (VIE)

GANGSA: Sri Ranti/Wisnu Prima Wardhana (INA)

.......

Keempat -- Fatin Nurfatehah Mat Salleh/Mohd Juwaidi Mazuki (MAS)

POLO

Campuran Division B : 0-2 Gol

EMAS : Brunei

PERAK : MALAYSIA

GANGSA: Filipina & Indonesia

ESPORTS

Hearthstone

EMAS : YEW WENG KEAN (MAS)

PERAK : Werit Popan (Thailand)

GANGSA: Chew Khai Keat (SGP)

MENEMBAK

Wanita 10m Air Pistol -

EMAS : Natsara Champalat (THA) - 234.8 mata

PERAK : BIBIANA NG (MAS) - 231.9 mata

GANGSA: Teoh Shun Xie (SGP) - 212.5 mata

BADMINTON

Beregu Campuran -

EMAS : Praveen Jordan/Melati Daeva (INA)

PERAK : GOH SOON HUAT/SHEVON JEMIE LAI (MAS)

GANGSA: TAN KIAN MENG/ LAI PEI JING (MAS) and Rinov Rivaldy/Pitha Haningtyas Mentari (INA)

Perseorangan:

Lelaki

EMAS: LEE ZII JIA (MAS)

PERAK: Loh Kean Yew (SGP)

GANGSA: Kantaphon Wangcharoen (THA); Sitthikom Thammasin (THA)

Wanita:

EMAS: S. KISONA (MAS)

PERAK: Ruselli Hartawan (INA)

GANGSA: Nitchaon Jindapol (THA); Pornpawee Chochuwong (THA)

Lelaki Beregu

EMAS : AARON CHIA/SOH WOOI YIK (MAS)

PERAK : Maneepong Jongjit/Bodin Issara (THA)

GANGSA: ONG YEW SIN/ TEO EE YI (MAS) and Wahyu Nayaka/Ade Yusuf Santoso (INA)

Wanita Beregu

EMAS : Greysia Polii/Apriyani Rahayu (INA)

PERAK : Chayanit Chaladchalam/Phataimas Muenwong (THA)

GANGSA: VIVIAN HOO KAH MUN/YAP CHENG WEN (MAS) and CHOW MEI KUAN/LEE MENG YEAN (MAS)

KARATE:

Lelaki:

Kata Berpasukan

EMAS:

EMAS: MALAYSIA - 25.40 mata

PERAK: Indonesia- 23.98

GANGSA: Vietnam - 23.86

Kumite:

Bawah 75kg:

EMAS: R. SHARMENDRAN (MAS)

PERAK: Songvut Muntaen (THA)

GANGSA: Sandi Firmansah (INA); Ivan Christopher Agustin (PHI)

JIUJITSU

Lelaki Bawah-69kg

EMAS : Banpot Lertthaisong (THA)

PERAK : Marc Alexander Lim (PHI)

GANGSA: ADAM AKASYAH (MAS) and Paul Lim Tian Zhi (SGP)

SKUASY

Wanita Berpasukan

EMAS : MALAYSIA

PERAK : Filipina

GANGSA: Singapura and Indonesia

OLAHRAGA

Lelaki 110 meter Berpagar :

EMAS : Clinton Kingsley Bautista (PHI) 13.97 saat

PERAK : RAYZAM SHAH WAN SOFIAN (MAS) 13.97 saat

GANGSA : Anousone Xaysa (LAO) 13.99 saat

(Nota: Clinton diistiharkan pemenang berdasarkan ‘photo finish’)

Wanita 100 meter Berpagar:

EMAS : Emilia Nova (INA) 13.61 saat

PERAK : Yen Hoa Thi Tran (VIE) 13.75 saat

GANGSA : Nur Izlyn Zaini (SGP) 13.92 saat

..........

Kelapan -- Raja Nursheena Raja Azhar (MAS) 14.31 saat

RENANG:

Wanita 100 meter Kuak Dada:

EMAS : PHEE JINQ EN (MAS) 1 minit 08.50 saat (rekod baharu Sukan SEA)

PERAK : Christie Chue May Mun Ee (SGP) 1:09.06 saat

GANGSA : Nisha Kijkanakorn (THA) 1:10.70 saat

..........

Ketujuh -- Alicia Soosai (MAS) 1:12.86 saat

- BERNAMA

Berita Harian X