Selasa, 26 Mei 2015 | 8:17am
VICTORIA Azarenka beraksi ketika menentang Maria-Tresa Torro-Dlor pada pusingan pertama Terbuka Perancis, awal pagi tadi. - Foto AFP
VICTORIA Azarenka beraksi ketika menentang Maria-Tresa Torro-Dlor pada pusingan pertama Terbuka Perancis, awal pagi tadi. - Foto AFP

Keputusan tenis Terbuka Perancis

PARIS: Berikut keputusan hari kedua tenis Terbuka Perancis di Roland Garros.

Perseorangan lelaki
Pusingan pertama

Thanasi Kokkinakis (AUS) mnk Nikoloz Basilashvili (GEO) 3-6, 6-4, 7-6 (7/4), 6-2

Bernard Tomic (AUS x27) mnk Luca Vanni (ITA) 6-3, 3-6, 6-3, 6-4

Borna Coric (CRO) mnk Sam Querrey (USA) 7-6 (10/8), 6-3, 0-6, 6-3

Tommy Robredo (ESP x18) mnk Andrey Golubev (KAZ) 3-6, 6-1, 7-5, 6-3

Jurgen Melzer (AUT) mnk Adrian Mannarino (FRA x30) 7-6 (7/5), 6-3, 7-6 (7/4)

Andrey Kuznetsov (RUS) mnk Malek Jaziri (TUN) 6-3, 6-2, 6-4

Andy Murray (GBR x3) mnk Facundo Argüello (ARG) 6-3, 6-3, 6-1

Nick Kyrgios (AUS x29) mnk Denis Istomin (UZB) 6-3, 6-4, 6-3

Kyle Edmund (GBR) mnk Stephane Robert (FRA) 2-6, 6-4, 6-3, 5-7, 6-2

David Goffin (BEL x17) mnk Filip Krajinovic (SRB) 3-6, 6-2, 7-6 (7/3), 6-1

Santiago Giraldo (COL) mnk Donald Young (USA) 6-4, 7-5, 6-3

Viktor Troicki (SRB x31) mnk Jan-Lennard Struff (GER) 6-2, 6-1, 6-7 (3/7), 6-1

Simone Bolelli (ITA) mnk Steve Darcis (BEL) 6-3, 6-4, 6-3

Thomaz Belluci (BRA) mnk Marinko Matosevic (AUS) 6-1, 6-2, 6-4

Benjamin Becker (GER) mnk Ruben Bemelmans (BEL) 6-3, 6-7 (5/7), 2-6, 7-6 (7/4), 6-2

Fernando Verdasco (ESP x32) mnk Taro Daniel (JPN) 6-3, 6-4, 6-2

Juan Monaco (ARG) mnk Federico Del Bonis (ARG) 6-7 (4/7), 6-2, 6-1, 6-7 (6/8), 6-2

Teimuraz Gabashvili (RUS) mnk Feliciano Lopez (ESP x11) 6-3, 7-6 (11/9), 6-3

Fabio Fognini (ITA x28) mnk Tatsuma Ito (JPN) 6-3, 6-2, 6-2

Benoît Paire (FRA) mnk Gastão Elias (POR) 5-7, 6-3, 4-6, 6-4, 6-2

Radek Stepanek (CZE) mnk Ivan Dodig (CRO) 5-7, 6-3, 6-4, 6-1

Tomas Berdych (CZE x4) mnk Yoshihito Nishioka (JPN) 6-0, 7-5, 6-3

Sergiy Stakhovsky (UKR) mnk Ricardas Berankis (LTU) 6-2, 7-5, 6-1

Martin Klizan (SVK) mnk Francis Tiafoe (USA) 6-2, 6-1, 6-4

Gilles Simon (FRA x12) mnk Lucas Pouille (FRA) 3-6, 6-1, 6-2, 6-4

Gael Monfils (FRA x13) mnk Edouard Roger-Vasselin (FRA) 6-2, 6-7 (5/7), 6-1, 7-5

Diego Schwartzman (ARG) mnk Andreas Haider-Maurer (AUT) 6-3, 5-7, 6-3, 7-6 (7/5)

Dominic Thiem (AUT) mnk Aljaz Bedene (GBR) 6-3, 6-4, 6-7 (6/8), 6-3

Pablo Cuevas (URU x21) mnk Samuel Groth (AUS) 6-7 (5/7), 6-3, 6-3, 6-3

Perseorangan Wanita

Pusingan pertama

Lucie Hradecká (CZE) mnk Zheng Saisai (CHN) 6-3, 6-0

Victoria Azarenka (BLR x27) mnk María-Teresa Torró-Flor (ESP) 6-2, 6-1

Tsvetana Pironkova (BUL) mnk Barbora Záhlavová Strýcová (CZE x22) 7-6 (7/5), 6-2

Denisa Allertová (CZE) mnk Johanna Konta (GBR) 7-6 (19/17), 4-6, 6-2

Heather Watson (GBR) mnk Mathilde Johansson (FRA) 6-4, 7-5

Sloane Stephens (USA) mnk Venus Williams (USA x15) 7-6 (7/5), 6-1

Carina Witthoeft (GER) mnk Katerina Siniaková (CZE) 6-3, 7-5

Sara Errani (ITA x17) mnk Alison Riske (USA) 7-6 (7/1), 2-6, 6-0

Ana Konjuh (CRO) mnk Margarita Gasparyan (RUS) 6-1, 6-4

Irina Begu (ROM x30) mnk Bethanie Mattek-Sands (USA) 6-4, 7-6 (8/6)

Karolína Plísková (CZE x12) mnk Shuai Zhang (CHN) 7-6 (7/4), 6-4

Andreea Mitu (ROM) mnk Alizé Lim (FRA) 6-3, 6-2

Annika Beck (GER) mnk Agnieszka Radwanska (POL x14) 6-2, 3-6, 6-1

Paula Kania (POL) mnk Mona Barthel (GER) 5-7, 6-2, 6-4

Yulia Putintseva (KAZ) mnk Aleksandra Krunic (SRB) 3-6, 6-3, 6-3

Elina Svitolina (UKR x19) mnk Yanina Wickmayer (BEL) 6-2, 6-2

Alize Cornet (FRA x29) mnk Roberta Vinci (ITA) 4-6, 6-4, 6-1

Alexandra Dulgheru (ROM) mnk Nicole Gibbs (USA) 6-3, 6-1

Carla Suárez (ESP x8) mnk Monica Niculescu (ROM) 6-2, 6-2

Virginie Razzano (FRA) mnk Verónica Cepede (PAR) 2-6, 6-4, 6-2

Ajla Tomljanovic (AUS) mnk Casey Dellacqua (AUS) 6-2, 6-2

Angelique Kerber (GER x11) mnk Tímea Babos (HUN) 6-0, 6-1

Daria Gavrilova (AUS) mnk Johanna Larsson (SWE) 6-1, 7-6 (7/3)

Sabine Lisicki (GER x20) mnk Mónica Puig (PUR) 6-3, 6-2

Samantha Stosur (AUS x26) mnk Madison Brengle (USA) 6-1, 6-3

Amandine Hesse (FRA) mnk Jarmila Gajdosova (AUS) 2-6, 6-3, 6-2

Vitalia Diatchenko (RUS) mnk Stefanie Vögele (SUI) 4-6, 6-3, 6-2

Maria Sharapova (RUS x2) mnk Kaia Kanepi (EST) 6-2, 6-4

- AFP

Berita Harian X